Nejúspěšnější výpravou na MČR žactva se stala výprava Lokomotivy Fosfa Břeclav. Zlato slaví i Atletický klub LD Blansko. Celkem devět medailí pro jižní Moravu.

Mistrovství České republiky žactva na dráze se letos konalo na severní Moravě, konkrétně v Třinci. Velkou stopu tam zanechal klub Lokomotivy Fosfa Břeclav, který získal čtyři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Na vítězství dosáhli borci v obou štafetách – 4 x 60m – 26,77 s. (Bína, Smolík, Drobilič, Varga), 4 x 300m – 2:25,15 min. (Lang, Varga, Drobilič, Smolík), navíc obě štafety zaběhly nové české rekordy. Zlato pak přidali její členové i v individuálních disciplínách – Drobilič (skok vysoký – 188cm), Smolík (300m – 35,09 s.). V chůzi na 3000m dosáhl na stříbrnou medaili Daniel Herman výkonem 16:06,89 min.) a na bronzovou medaili pak dosáhl Richard Smolík v běhu na 60m (7,15 s.). Zlato pro Atletický klub LD Blansko vybojovala Kateřina Rybová výborným výkonem 39,76 s. Dvě bronzové medaile získala závodnice AC Moravské Slavia Brno Kateřina Stroblová na tratích 100m překážek a 200m překážek (14, 29 s. resp. 28,39 s.).